תודה והמון הערכה ל: 

לרוז חיים
SOUND SYSTEM
יוצר מוזיקת רגאיי  מגניבה 
 המלווה את הקליפים  
של הטיולים ב"כיף בישראל".

תודה לגבריאל מאיר הלוי
על השיר "הללו הוא"
בקליפ פתיחה של
אתר כיף בישראל

 

הגנים הבהאים - עכו, גן של שלווה

מקום נפלא להרגעות, חוויה של יופי מעשה ידי אדם. אתם בוודאי מכירים את הגנים הבהאים בחיפה הבנויים על צלע הר הכרמל שהם יצירת אומנות מרהיבה, כאן מדובר באותו דבר, אך יותר בקטן ויותר אינטימי.
בגן בעכו תראו שימוש במים זורמים, עיצוב הגן בצורות גיאומטריות מקסימות בהשראת אומנות הגנים הפרסיים ומשחקי אור וצל להשלמת היצירה.
הגן הבהאי בעכו הוא מקום קדוש ומקבל את פני כל בני האדם, כך צריך להיות.
לאחר שטיילתם בגן, אני ממליצה לנוח ליד המזרקה הממוקמת במבנה האבן עם קשתות בכניסה. לשבת על האבן הקרירה, ליהנות מפכפוך המים, לנשום את היופי ואת הטבע פנימה, לפני שאתם יוצאים מהגן הקסום ונוסעים למקום הבא...
 

בקיצור, בטיול תיהנו מ :יופי קסום, מקום שליו, הכרת דת נעימה וחכמה.
כיף לילדים : 
לילדים יהיה פשוט נפלא לחוות מקום כה מטופח ומקסים להצטלם ולהתפעם, לזוגות – רומנטיקה במיטבה. 
היכן: סמוך לעיר עכו בגליל המערבי, מידע מדויק כיצד להגיע בסוף במאמר.
סוג טיול: ביקור רגלי קצר בגן קסום.
משך הטיול: בין חצי שעה לשעה.
למי מתאים: לכולם, כל מי שמעריך ונהנה מיופי.
שעות טיול \ ביקור: רצוי להגיע בימים שישי שבת ראשון שני  - בין תשע לשתים עשרה בבוקר, בזמנים אלה הגן הפנימי פתוח למבקרים. בשאר ימי השבוע הגנים החיצונים פתוחים בין השעות תשע לארבע. 
קישור לאתר הבית של הגנים.
כיצד מגיעים :כביש ארבע צפונית לעכו. הגיעו לקיבוץ שמרת. ליד הקיבוץ ממוקמת צומת שומרת עכו , פנו לכיוון עכו עכו על כביש פנימי ולאחר כמה מאות מטרים תראו שלט המפנה לגנים הבהאים המוביל למגרש חניה גדול ומסודר.
למפה מפורטת: לחצו כאן

ביקור בגנים – חוויה רוחנית.

הגנים הבהאים נוצרו על מנת להעביר את המבקר חוויה רוחנית בדרך אל המבנים הקדושים.
מהי חוויה רוחנית – חוויה היוצרת בנו פליאה, השתאות, הכרת תודה, התעלות פנימית, הזדככות.

הדת הבהאית - מאמינים מכל רחבי העולם

בתוך הגן ממוקמים מבנים קדושים. מאמינים מכל העולם שיוצאים למסע לישראל על מנת להגיע לחיפה ולעכו, שהן הערים הקדושות עבורן, יקיפו את המבנים הקדושים בכמה מעגלים במרחקים שונים מהמבנה.
בגן בעכו ממוקמים בית ומקדש "הבא אללה". במתחם זה שהה לפני כ 125 שנה אחד משני מייסדי הדת בשמו "הבא אללה".
את 12 השנים האחרונות בחייו העביר כאן בחוצות עכו וכאן נקבר. כל מאמין מחמשת מיליוני המאמינים של הדת ברחבי העולם מפנה את תפילותיו אל עבר המקדש בו קבור מייסד דת שלום צדק ושוויון עולמי," הבא אללה".

 הטיול בגן הבהאי

לאחר שנחנה בחניה המסודרת ניכנס בשקט בשערי הגן, בואו בלבוש צנוע. ממולנו מבנה קשתות יפה עם מזרקה בתוכו. ממול יוצא שביל ארוך ומטופח אל עבר הגנים. אם הגענו בימים ובשעות שהגנים פתוחים, אתם מוזמנים להיכנס ולטייל בשבילים המותרים. אם לא אז ניתן להגיע ולהסתכל עליהם מבחוץ למעוננים ניתן להיכנס בשקט ובלי נעלים למתחם הקבר של הבא אללה. פרטים בהמשך. לאחר שנהנינו מהיופי והשקט נחזור לרכב באותה דרך איתה באנו.

ערכי הדת הבהאית

 הרמוניה מתוך קבלת השונה  - מוביל הדת הבהאית בשמו הבאב – השער, הציג את הרעיון שהשוני בין התרבויות הוא היוצר את ההרמוניה הנשגבת תחת אלוהות או כח עליון אחד לכל. חשיבה גאונית וראויה בעיני. 

 ניקיון, טוהר פנימי וחיצוני - לרומם את רוח האדם\אישה על ידי ניקיון ויופי של גוף האדם וסביבתו. ניתן להשפיע על פנימיות האדם לטובה.

 שוויון בין המינים - שוויון בין גבר לאישה המבוססת על פשטות, צניעות, בשילוב כבוד לטבע ולאדמה. 

דלת הכניסה למתחם הקבר של הבאא אללה, מייסד הדת הבהאית.

מקום קדוש

,הבא אללה", מייסד הדת, תרם בחייו תרומה גדולה לסובב אותו. הוא כתב מילות חוכמה ואהבה שינחו את בני האדם בדרכיהם. לדת הצעירה  יש כחמישה מליון מאמינים ברחבי העולם ומקום זה קדוש ומכובד עבורם.

נבקר וניתן כבוד

בימים שישי, שבת, ראשון ושני בין 9:00 ל12:00 הגנים וחלקת הקבר של מיסד הדת, האיש הקדוש הבא אללה, פתוחים לביקור לקהל הרחב.
אתם מוזמנים לטייל וליהנות מהגנים היפים.  אם אתם  רוצים להיכנס למתחם הקבר המקודש, הממוקם בתוך הגנים,  חשוב שתדעו כמה דברים לפני.
נוריד נעליים בכניסה ונשמור על שתיקה לאורך הביקור בתוך מתחם הקבר. מאחורי הדלת היפה שבתמונה יש פטיו עם גינה פנימית, בקצה  השמאלי של החדר המרכזי יש חדר נוסף כאן נח על משכבו בשלום מייסד בדת. כנסו בשקט. אני מיד הרגשתי אנרגיה חזקה של שלווה עוטפת אותי. התישבתי על השטיח והתפללתי בנחת וברוגע. לאחר מכן קמתי בשתיקה ויצאתי חזרה אל הגנים.
בכניסה למקדש עומד נציג הדת שינחה אתכם לגבי ההתנהגות בתוך המתחם , כשביקרתי היה בחור נחמד מהודו, שבא  לישראל לשנה  על מנת לשרת במקום הקדוש. בבקשה התנהגו בכבוד. 

 אתם מוזמנים ליהנות מהגנים גם בלי להיכנס למקדש. אין זה חובה להיכנס למקדש, בו אנשי הדת מתפללים  ומתחברים, אין כאן אטרקציה תיירותית.
בכל מקרה כולם מוזמנים באהבה, להתחבר לאהבה , לנשום אהבה, להיות אהבה במקום המיוחד הזה.

היסטוריה בקצרה

לפני 125 שנה התובנות של אנשי הרוח הקבורים כאן ובחיפה היו יוצאות דופן והם נרדפו  על ידי הרשויות. 
למידע מלא על חיי "הבא  אללה" ,  מיסד הדת הקבור בגן בעכו, על התלאות  שעבר ועל חוכמתו לחצו כאן.
ממליצה לכם לקרוא את החלק של עיקרי האמונה הבהאית. יש המון מה ללמוד ולקבל השראה ממנה.

סיור חינם בגנים הבהאים בעכו

על מנת להבין יותר לעומק את המקום ומסריו אני ממליצה על סיור חינם בימי שבת. סיור זה יוצא בימי שבת בבוקר ב- 10:30 וב- 12:00 ומתקיים לעת עתה בשפה העברית בלבד. הסיור הוא ללא תשלום ולא נדרשת עבורו כל הזמנה מראש. המבקרים מתקבלים במקום, על פי סדר הגעתם ועל בסיס מקום פנוי. רישום מבקרים מתחיל 15 דקות לפני שעת תחילת הסיור. הסיור מתחיל בכניסה הראשית לגנים ונמשך כשעה ו-15 דקות. מאחר והסיור עובר בסמוך למקדש בהא-אללה, אנא לבשו ביגוד המכסה את הכתפיים ומכנסיים או חצאית המגיע עד לברכיים.

לסיכום :

גן יפהפה, מקום נפלא לצילומים שמותרים בכל רחבי הגן למעט בתוך המקדשים. להיחשף לדת מתקדמת בתפיסותיה, יש המון מה ללמוד ממנה. בעיקר כיצד להפתר מדעות קדומות ולכבד כל אדם באשר הוא אדם. בבקשה להגיע בלב פתוח ובלבוש צנוע.

מתחם הכנסיה, מקום קריר למנוחה והרגעות

ממליצה לכם לשבת על האבן הקרירה  לצד המזרקה וליהנות משלווה קוסמית.

טיולים נוספים של כיף באזור: העיר עכו, נהריה,חוף הים שבי ציון, האקוודוקט של לוחמי הגטאות, בית הכנסת התוניסאי בעכו, ועוד המון טיולים ומקומות קסמים בגליל המערבי.

מסעדות: בעיר העתיקה של עכו עשרות מסעדות מזרחיות בעיר עתיקה על שפת הים, בנהריה ברחוב הראשי בתי קפה וטיילת נעימה מאד.
אטרקציות: שיט בסירות טורנדו לראש הנקרא, הרכבל בראש הנקרא, ביקור באקוודוקט רומאי מלפני כ 2000 שנה! ליד קיבוץ לוחמי הגיטאות, טיילת החוף והספורט של נהריה ועוד.