תודה והמון הערכה ל: 

לרוז חיים
SOUND SYSTEM
יוצר מוזיקת רגאיי  מגניבה 
 המלווה את הקליפים  
של הטיולים ב"כיף בישראל".

תודה לגבריאל מאיר הלוי
על השיר "הללו הוא"
בקליפ פתיחה של
אתר כיף בישראל

 

טיול בנחל שרך - טיול בנחל מוצל ונעים

ממליצה באהבה על המסלול הזה, אני תמיד שמחה לחזור לנחל שרך בגלל העצים המצלים על ערוץ הנחל ואווירה של נחל היבש. מהחניה המסודרת יוצא שביל במורד ההר, לאחר כ45 דקות של הליכה נעימה מגיעים למערת נטיפים, שלט ירוק יפנה את תשומת הלב אליה על מנת שלא תפספסו אותה. המערה בנויה מכמה חללים נכנסים בפתח רחב ומטפסים על הסלעים במסלול מסודר עם מחזירי אור המצביעים על הדרך. המסלול  בתוך המערה קצר מעגלי אך מרגש... חובה להביא פנס! ועדיף פנס ראש , למרות שגם הפנס בטלפון יוכל לשמש כתאורה במקרה הצורך. ליד המערה יש מקום לפיקניק, כאן הילדים נהנים לשחק להיכנס לפתח המערה ולינהות מהטבע מכאן נחזור לרכב באותו מסלול 

 

הליכה נעימה ומלאת יופי . בואו ליהנות בנחל שרך ובנחל בצת

 בקיצור, בטיול תיהנו מ: מסלול מוצל, אווירה טבעית מרגישים את המים שפעם זרמו פה, מער נטיפים חמודה ומאתגרת.
כיף לילדים:הטיול מושלם לילדים, טיילתי עם ילד בן שלוש שהלך את כל המסלול והחזרה ברגל ונהנה בכל רגל ובמיוחד התרגש מאזור המערה, בה שיחק עם ילדים אחרים ונהנה לטפס על הסלעים.
סוג טיול: טיול הליכה נעים בטבע.
משך הטיול: כשלוש שעות עם ביקור המערה – הלוך וחזור.
למי מתאים: למשפחות, לזוגות, לכל מי שנהנה מהליכה בטבע.
חינם \בתשלום: חינם לחלוטין.
שעות ביקור\טיול: לאורך שעת היום.
כיצד מגיעים לחניון נחל שרך בגליל מערבי- ניסע על כביש הצפון שלומי – סאסא מספר 899, כ150 מ'  אחרי הישוב גרנות הגליל, נפנה צפונה אל דרך עפר נוחה ומשולטת עד לחניה המסודרת. יש שלט לנחל בצת. למרות שאני נלך לטייל בנחל שרך...

יוצאים מהחניה של נחל שרך הולכים לאורך תוואי הנחל עם החורש וציוצי ציפורים  בין חצי שעה לארבעים וחמש דקות, עד למערת הנטיפים המגניבה, לאורך הדרך נהנה מחורש מוצל , מעצי קטלב אדומי גזע אציליים,  וחוזרים באותה דרך שכיף לראות אותה שוב. זאת הדרך המעגלית ועם רכב אחד עם טיפוס נעים ומתון.

למי שרוצה להמשיך ולטייל עוד ברגל, אתם מוזמנים להמשיך עוד כחצי שעה הליכה לבריכות השכשוך של נחל בצת. ותחזרו על עקבותיכם.  ליד החניון של נחל שרך מחכה לכם הפתעה חמודה. נלך לבקר בחווה חקלאית עתיקה.

הילדים נהנים מהטיול ותכף מגיעים למערה ...

מערת הנטיפים של נחל שרך

מסלול קצר ומרגש - בעקבות מחזירי אור אשר במערה ויתדות לאחיזה יעבור מסלול קצר ושווה בתוך המערה... ממש כיף

חוויה מגניבה בטיול היא המפגש עם מערת הנטיפים בנחל שרך,כאן רצוי ואפילו הכרחי להביא פנסים ועדיף פנסי ראש, מיד אחרי הכניסה למערה יש טיפוס על סולם, נאחזים ביתדות, מטפסים, נתלים תענוג של חוויה ,ממש בתוך אמא אדמה. מתאים לילדים מגיל חמש ומעלה אך הטיול כולו מתאים לכל הגילאים, זהוא גם המקום שעושים בוא עצירה בטיול והילדים משחקים יחד בשביל מחוץ למערה ויש כאן אווירה שמחה ונעימה, כמובן השאירו את האזור יותר נקי ממה שקיבלתם אותו, תודה.

חרבת דנעילה – צ'ופר על הדרך

כמה אותנטי לפגוש חווה חקלאית באמצע היער...

מהחניה של נחל שרךיש שביל מסודר ומשולט לסיור של כמה דקות אשר יוביל אתכם למקום מאד מיוחד, חווה עתיקה ליצור שמן זית ויין
מאד מרגש ללכת ולבקר בין חורבות החווה המבודדת, שבימי קדם – לפני כ2000 שנה הפיקה בעיקר שמן זית גלילי.
המרחק מהחנייה  לשרידי החווה כ 50  מטר- ממש בקטנה, מסלול מעגלי בשביל מסודר, ביקור שווה מאד גם עם ילדים. במקום שלטי הסבר, איך לפני 2000 שנה ,לפני שהיה חשמל ומכונות הצליחו למעוך את הזיתים בעזרת משקולות ענקיות ויצרו שמן זית משובח.


לטיול המשלב את נחל שרך ונחל בצת

למגיעים עם שתי מכוניות יש טיול המשלב שתי נחלים, רכב אחד נשאיר בקיבוץ אילון,  נקודת  - תחילת המסלול, רכב שני נקפיץ בקלות מרחק של כ10 דקות נסיעה לחניון נחל שרך.

הוראות הגעה לטיול עם שתי מכוניות תחילת מסלול : כנסו לקיבוץ איילון, המשיכו ישר עם הכביש, עד שתראו גדר ושער שם תחנו את הרכב, דרך השער אתם יורדים בכביש בירידה ענקית עד תחילת המסלול ליד מתקן שאיבת המים. סוף מסלול : רכב שני – השאירו בחניון נחל שרך.  המשיכו ישר על כביש הצפון עוד כחמש דקות נסיעה עברו את הישוב גרנות הגליל מצד ימין לאחר כ150 מ' תראו דרך עפר משולטת מצד שמאל, בה תיפנו והמשיכו ישר עד לחניון.

מסלול הטיול: נחל שרך ונחל בצת נפגשים בטבעיות אחד עם השני. אני ממליצה להתחיל את הטיול בקיבוץ אילון ולסיים בחניון שרך. בגלל הירידה הענקית , שעדיף לרדת אותה על פני לעלות אותה.נלך לאורך נחל בצת שיש בו כמה בריכות שכשוך קטנות לאורך הנחל, לאחר כחצי שעה הליכה בתוך תוואי הנחל נפגשו את נחל שרך היפה והמוצל, נלך בעקבותיו עד למערת נטיפים, ניהנה לבקר ולטפס במערה - הביאו פנסים -  ונמשיך במעלה הנחל עוד כחצי שעה של עליה מתונה וטבעית בתוך החורש עד לחניון נחל שרך. היכן שמחכה לנו הרכב השני. סה"כ הטיול כשעתים וחצי - שלוש עם עצירות פיקניק בדרך. 

מידע שימושי: הטיול מוצל אך עדין הביאו מספיק מים, פנסים חובה לביקור במערה, ואוכל לפיקניק באחד מהעצירות לאורך המסלול. 

לסיכום: טיול מעולה וקסום בגליל המערבי ואני ממליצה עליו בחום וכולם גם לזוגות ,לחברים ולמשפחות.  
שוב אני ממליצה, בשתי מכוניות -  להתחיל בנחל בצת ולסיים בנחל שרך.

לטיולים נוספים באזור:
פארק גורן ותצפית מונפורט, גן הפסלים קיבוץ אילון, מערת קשת, מערת נמר, יער חניתה חומה ומגדל, ראש הנקרה, נהריה, עכו.