תודה והמון הערכה ל: 

לרוז חיים
SOUND SYSTEM
יוצר מוזיקת רגאיי  מגניבה 
 המלווה את הקליפים  
של הטיולים ב"כיף בישראל".

תודה לגבריאל מאיר הלוי
על השיר "הללו הוא"
בקליפ פתיחה של
אתר כיף בישראל

 

עינות צוקים - מים מתוקים בלב מדבר, הכי יפה שיש.

 כיף בישראל

שמורת טבע מהיפות באזור. בשמורה כמה ברכות מעיינות. בהן תוכלו לשחות ולשכשך את הרגליים. תיהנו מסלולי טיול קצרים ויפים בין קני סוף. מקום נפלא לעשות פיקניק ומנגל לצד מקורות המים. מקום יפהפה, מלא שלווה ונחת. כיף להעביר בו יום בצפון ים המלח.

 


בקיצור, בטיול תיהנו מ: ברכות מעינות קסומות, טיול בין קני הסוף, סיור בשמורה החבויה, אתר ארכיאולוגי של חווה מדברית קדומה, שקט ושלווה.
כיף לילדים: מקום מושלם לילדים, הברכות, המסלולים בקסומים - מושלם לילדים מכל הגילאים.

משך הטיול: בין שעה לכמה שעות שרוצים ליהנות בברכות.
למי מתאים: לכולם,משפחות זוגןת,קבוצות חברים.
חינם \בתשלום: בתשלום, חלק משמורות הטבע של ישראל ממליצה לרכוש כרטיס מטמון המקנה כניסה לכל שמורות הטבע בארץ . מאד משתלם באחריות!!!
מבוגר: 29 ש"ח ילד: 15 ש"ח.
שעות ביקור\טיול: לאורך שעת היום - השמורה נסגרת ביולי אוגוסט ב19:00 ובשאר השנה בין 16:00 - 17:00.
סיורים בשמורה: כל סופש בשעות 10:00 וב12:00 ולעיתים גם בשעה 14:00 .ביולי אוגוסט אין סיורים בשמורה מפעט החום הכבד בשאר השנה.
טלפון: 029947815
כיצד מגיעים לשמורת עינות צוקים: השמורה שוכנת בצפון ים המלח 3 ק"מ דרומית לקיבוץ קליה על כביש 90 יש שילוט מצויין על דרך 90 בהכוונה לשמורה.
קישור לאתר: לחץ כאן

נווה מדבר אמיתי

כיף בישראל

נווה מדבר בו לאורך אלפי שנים היו שיירות ואוברי אורח נעצרים להינפש לצד המים המתוקים.מי המיענות מגיעים מגשמים היורדים במרומי הרי יהודה, מחלחלים לתוך האדמה ופורצים באזור זה. מי המעינות מליחים מכיוון שהם מתערבבים במסעם עם מי המלח עד שהם פורצים שוב החוצה מעל פני האדמה.

ברכות מעינות נפלאות

כיף בישראל

רשות הטבע והגנים סידרה ופתחה את המעינות לרחצה ושכשוך בייחוד בעונת הקיץ. המקום קסום וכיף לבלות בו ברומנטיקה, משפחה וילדים או עם חברים כמה שעות. אתם מוזמנים להביא מנגל , מחצלת, כיסאות. בשמורה יש כמה שולחנות אך אם יש הרבה מבקרים אולי עדיך להביא אם יש שולחן מהבית.

טיולים קצרים בין קני הסוף.

כיף בישראל

כיף בישראל 

ברחבי השמורה כמה מסלולים קסומים בים קני הסוף על פלי המים, כאשר ים המלח הרחק מלפנים ומצוק ההעתקים נמצא מאחור זה אחד מהמקומות הנהדרים לגלות ולהנות בהן בצפון ים המלח.

מדרגות לים המלח...

כיף בישראל

לא רחוק מברכת המעיין תגלו שלט מוזר המראה כי לפני כ 30 שנה ים המלח היה מגיע עד הנקודה הזאת.
קשה לדמיין כי הים היה ממש כאן ואני חושבת לעצמי אם הים נסוג לאחור מטר בשנה מה יקרה לים המלח האהוב שלנו ב20 שנה הקרובות ?
אני מבקשת מהאחראים לים המלח, להחיות ולשים את הצלת ים המלח בעדיפות עליונה.

סיורים בשמורה החבויה

כיף בישראל

מטילים ולומדים בשמורה החבויה

כיף בישראל

למגיעים בסופי שבוע לשמורה מחכה סיור נוסף לשמורה החבויה, שמורת עינות צוקים מחולקת לאזור ציבורי ואזור סגור אליו ניתן להיכנס אך ורק עם מדריך מרשות שמורות הטבע ונגנים. הסיבה הא שבאזור זה החיות גדלות וחיות בשלווה בלי שבני האדם יפריעו להם. בסופי שבוע המדריכים לוקחים את המטילים לסיור של כשעה בשמורה בו תקבלו הסבר מעניין על ים המלח, השבר הסורי האפריקאי שבו אנו נמצאים, על התהוות המעינות, מדוע הביאו להקת חמורים לשמורה, על הדגים, הציפורים והחרקים הגדלים ללא הפרעה ברחבי השמורה. מרתק ומומלץ לבקר בשמורה החבויה. אך גם בלי סיור בה לבאים באמצע השבוע עינות צוקים הוא מקום נפלא להגיע וליהנות מהשלווה היפה שבו.

בואו ליהנות בשמורת עינות צוקים

כיף בישראל

מקום מיוחד - עינות צוקים

כיף בישראל

לסיכום

מעיין בלב מדבר זה המחזה המרגש בכל העולם כולו. לגלות  חיים בצל השממה זאת חכמה גבוהה. בביקור הבא שלכם בצפון ים המלח כנסו לכמה שעות רגיעה ומנוחה לצד המעינות היפים. תנו כבוד לשמורת הטבע הנמוכה ביותר בעולם.