תודה והמון הערכה ל: 

לרוז חיים
SOUND SYSTEM
יוצר מוזיקת רגאיי  מגניבה 
 המלווה את הקליפים  
של הטיולים ב"כיף בישראל".

תודה לגבריאל מאיר הלוי
על השיר "הללו הוא"
בקליפ פתיחה של
אתר כיף בישראל

 

מעיין אל רואי -  פינת חמד 

איזה כיף לפגוש לפתע פתאום, נחל זורם ובריכת שחיה קטנה נעימה ומזמינה, לשחיה קצרה על הדרך.

בקיצור, בטיול תיהנו מ: ביקור בבריכת מים צלולים לצד עץ תות גדול, פינת חמד לפיקניק ואפילו קמפינג.
כיף לילדים: בוודאי, עומק המים כ1מ', שימו מצופים לילדים הקטנים.
סוג טיול: שחיה בנחל וטיול קצר על תוואי פסי רכבת  ישנים שפעם עברה באזור. 
משך הטיול: כמה שתרצו.
למי מתאים: לכולם.
חינם \בתשלום: חינם לחלוטין
שעות ביקור\טיול: עדיף בשעות היום.
היכן: מאד פשוט להגיע. המעיין ממוקם ליד שכונת אלרואי שהיא חלק מקריית טבעון. נוסעים על כביש 75 צומת עמקים טבעון. פונים לכביש מס 7213. לאחר נסיעה של כמה דקות מצד ימין תראו אנדרטה גדולה כאן ושלט קטן עליו כתוב מעיין אל רואי. נחנה את הרכב ונלך דקות ספורות עד לעץ התות הגדול אשר לצידו נביעת המעיין אלרואי.

 פינת חמד בעמק

מקום נפלא לשחיה והתרעננות

על פניו המעיין הזה נראה תמים ונעים אך יש מאחוריו סיפור הצלחה של רשויות הטבע בארץ שעשו פעילות מצוינת לניקוי וטיהור הנחל ממצב של הזנחה וזיהום למעיין מים חיים נהדר וצלול שכיף לקפוץ לתוכו.

מעיין אל רואי הוא יובל מנחל הדישון הזורם לו בסמוך עד למפרץ חיפה. 

כיף של מקום

מוזאון רכבת העמק ומעיין אל רואי

לפני כ60 שנה עברה פה רכבת. פסי הרכבת הונחו בתחילת המאה והיא עבדה עד 1945. מחברת את מרכז הארץ עם המדינות השכנות לנו ממזרח. הרכבת נסעה מחיפה לצמח בדרום הכנרת והגיעה עד לדמשק. היום ניתן לראות בכמה מקומות את שרידי פסי הרכבת העתיקים.

מוזאון קטן ויפה לרכבת העמק 

אתם מוזמנים להמשיך עם שביל ליד המעיין עוד כ 650 מ' - כמה דקות הליכה ולהגיע אל תחנת הרכבת העתיקה ששופצה בידי תושבי שכונת אלרואי.
בה מוצגים קרונות עתיקים ומסופר סיפורה של רכבת העמק. הקרונות הישנים הם אטרקציה נהדרת עבור הילדים כשאחד מהם משמש כמוזיאון קטן לתולדות רכבת העמק ומושב אלרואי. 

הלוואי שעוד בימינו נהנה מרכבת עמק חדשה אפילו אם היא תגיע רק עד בית שאן ולא עד סוריה, למיטב ידיעותי בימים אלו ממש עובדים על רכבת שכזאת.

 מעיין קטן ויפה הנובע כל השנה

\

מצד ימין עץ התות הגדול

דגיגים קטנים בתוך המים

אתם מוזמנים לשבת עם הרגלים במים וליהנות מהשלווה היפה סביב המעיין. לא רחוק מכאן ממוקם "פרק העמקים" בו מדשאות ועצים מצילים, פרק מטופח לפיקניק. פרק העמקים הוא חלק מפרק נחל קישון הממוקם בשפך של נחל קישון לים. 
בפרק העמקים הממוקם בסמוך מסלול הליכה לאורך נחל דישון, גשר בעל שש קשתות מתקופת התורכים, עצי אקליפטוס ענקיים ועוד פינות חן לטיול.
כיצד מגיעים ל"פרק העמקים": חזרו לכביש הגישה ממנו פניתם למעיין אלרואי פנו שמאלה לכיוון מערב, לאחר דקה תראו שלט חום המפנה אתכם ימינה לפרק העמקים ולנחל הדישון.  

תיהנו ממרחבי העמק ומיופיו של המעיין .
בבקשה השאירו את המקום נקי ומסודר אחריכם.