תודה והמון הערכה ל: 

לרוז חיים
SOUND SYSTEM
יוצר מוזיקת רגאיי  מגניבה 
 המלווה את הקליפים  
של הטיולים ב"כיף בישראל".

תודה לגבריאל מאיר הלוי
על השיר "הללו הוא"
בקליפ פתיחה של
אתר כיף בישראל

 

 אנדרטת מגילת האש

ברחבי הרי ירושלים ובישראל רבות האנדרטאות לזכרון ולגבורה של בני עמנו.
אנדרטת גוולי האש היא אחת מהאנדרטאות המרשימות והמרגשות ברחבי ישראל.

כיף בישראל

בקיצור תיהנו מ: ביקור באנדרטה מרשימה ומפעימה.
כיף לילדים: בהחלט לגלות את הציורים והמשמעויות שלהם.
סוג טיול: קצר, מעגלי, לכולם , כחצי שעה.
חינם

איך מגיעים: נרד במחלף שער הגיא דרומה לכביש 38, לכיוון בית שמש. מול מושב אשתאול נפנה שמאלה עם הכביש. ניסע במעלה הכביש כ- 10 דקות עד לכיכר גדולה. נפנה ימינה לכיוון מושב כיסלון ולפי השילוט לאנדרטת מגילת האש. מעט לפני מושב כיסלון נפנה  ימינה, לאנדרטת מגילת האש. בתום נסיעה של 2 דקות נראה את האנדרטה ניצבת מולנו. 

waze : מגילת האש

זעקת הלב של העם היהודי

האנדרטה מגילת האש פורצת את קו השמים. המגילה העצומה שלפניכם היא ביטוי לגורלו של עם הספר. סיפור ה שואה ותקומה מגולל של עמינו רקוע על המגילה העצומה, חקוק בברונזה יצוקה כעדות לעולם ועד.

כיף בישראל

ממרכז המגילה מתחיל הסיפור .
הכל מופיע יחד אך לכל פרט יש משמעות עצומה משל עצמו.

על המגילה מתוארים רסיסי מציאויות מהשואה, מסותת בה יאנוש קורצק ותלמידיו עם בני עמנו מאחורי גדרות התיל ובמשרפות קמלים אל מותם. היצירה על האנדרטה מתפתחת בשני כיוונים, למטה ולמעלה, הכאב פורץ את החומר למול עינכם ומהכאב האדיר יוצא המרד של הגטאות, יד אמיצה שמובילה את רוח העם מעבר לתופת.

עם מעבר לחלק השני של המגילה, הדמויות מזדקפות, העניים מתמלאות נחישות ותקווה. לפניכם אוניה ומסביבה אנשינו תומכים בעולים להגיע לארץ אבותם.חלוצה אמיצה עם קיבוצניק לצד יהודי עטוף בטלית יחד במטרה משותפת להקים המדינה לצידם כיבוש הכותל ובכי הצנחנים.

העבדים נהפכו לבני חורין

כיף בישראל

ילד עם אשכול ענבי, מעליו תהלוכת שבי ציון: מנורת בית המקדש נישאת על ידי חיילים ישראלים, ריקוד ההורה, תקיעה בחצוצרה על ידי מלאך, דוד המלך צועד לקראת החיילים ובידו נבל דוד ועוד ועוד.  הסיפור הבלתי נתפס של עמינו לאורך הדורות פרוס לפניכם. אני ממליצה באהבה ובחום לבקר ביצירה של נתן רפפורט.


נתן רפפורט

כיף בישראל

אמן אשר איבד את כל משפחתו בשואה עלה לארץ ב1950. הושפע מפיסול קלאסי איטלקי. גר באיטליה שלוש וחצי שנים ב סנט אנה בטוסקנה על מנת ללמוד את טכניקת הפיסול בברונזה. היצירה חולקה ל123 חלקים שחוברו יחד על גלילי פלדה, האנדרטה הובאה בשני חלקים כל חלק משקלו בן 6 – 8 טון! האנדרטה הוצבה בשנת 1968.

כיף בישראל
יער קדושים

אנדרטת מגילת האש ממוקמת על גבעה בגובה 700 מ' בתוך יער קדושים. ביער ניטעו 6 מליון עצים לזכר הקורבנות שניספו בשואה. מיקומה בגבעה על הר בקצה היער בא להקביל לעקדת יצחק בה הלך אברהם עם בנו "אל הר המוריה על אחד ההרים אשר אומר לך". ברחבי ביער כמה מסלולי טיול ומערת ברית המוקדשת לקדושי השואנ של עמנו.

יהי זכרם ברוך.

כיף בישראל 

כיף בישראל

כיף בישראל

מומלץ!!