תודה והמון הערכה ל: 

לרוז חיים
SOUND SYSTEM
יוצר מוזיקת רגאיי  מגניבה 
 המלווה את הקליפים  
של הטיולים ב"כיף בישראל".

תודה לגבריאל מאיר הלוי
על השיר "הללו הוא"
בקליפ פתיחה של
אתר כיף בישראל

 

  טיול אווירה ופינוקים בעכו העתיקה

ניהנה מהאווירה המיוחדת של העיר העתיקה. מתצפיות הנוף, הים ומהמון פינוקים. בלי יותר מידי הסברים היסטורים, נאכל במסעדות מצוינות ויהיה לנו כיף. 

בקיצור, בטיול תיהנו מ: עיר עתיקה חיה ותוססת, צבעונית ומלאה בכל טוב, ארוחה טובה, שיט בסירה אם תרצו 
כיף לילדים: מקום נפלא לילדים. חומות הים המדהימות, נמל הדייגים, השייט בסירה וכל האווירה 
סוג טיול: טיול אווירה בעכו העתיקה 
משך הטיול:  כמה שסבבה שלכם. בין שעה לכמה שעות 
למי מתאים: לכולם, למשפחות, זוגות מכל הגילאים 
שעות ביקור\טיול: כל יום, כל השבוע מהבוקר עד אחר הצהריים 

כיצד מגיעים :  נוסעים לעכו ונוסעים בעקבות השלטים לעיר העתיקה. 
היכן נחנה: בעכו העתיקה שלושה חניונים מרווחים. חניון האבירים - הממוקם בכניסה לעיר העתיקה וחניון החפיר הממוקם צמוד לחומה ליד שער היבשה קרוב לחניון האבירים.  חניון המגדלאור - ממוקם בצד המערבי של עכו העתיקה,ליד חומת הים. 

טיול שלנו מתחיל מחניון האבירים או מחניון החפיר  (מס' 1 ) הסמוכים אחד לשני ומסתיים בחניון המגדלאור (מס'10). לאלה שחונים בחניון המגדלאור פשוט עשו אותו הפוך... היו רגועים - עכו העתיקה יחסית קטנה אי אפשר ללכת לאיבוד וכל המקומות קרובים זה לזה.

 תקציר הטיול

נחנה את הרכבים בחניונים המסודרים של העיר העתיקה כמפורט למעלה, נעלה על החומה המזרחית לנקודת תצפית, נרד מהחומה וניכנס לשוק הצבעוני החדש  שנפתח השנה במבנה עתיק משוחזר וממנו נצא אל השוק המפורסם של עכו  שיוביל אותנו אל נמל הדייגים המקסים. נשוט בסירת תיירים צבעונית אל מול חומות הים. מהנמל נעלה אל חומת הים המערבית לכיוון המגדלאור דרך הנמל הפיזאני הקטן. בחומת הים המערבית נהנה מנוף הים הפתוח ונראה את מפרץ חיפה באופק. נחזור בחזרה לרכב דרך הסמטאות. אתם מוזמנים לבחור אחת מן המסעדות הרבות וליהנות מארוחה טובה ברחבי העיר העתיקה או בטיילת החדשה של עכו. תמיד כיף לקנות מזכרות בשוק הצבעוני, בקלאות, תבלינים או בדים רקומים בסגנון ים תיכוני.  בטוחה שניהנתם מכל רגע. למי שרוצה להוסיף  ביקור באתרי התיירות של עכו מוזמן לעבור לטיול האוצרות ההיסטורי של עכו ולהכיר את עכו לעומק.הסבר מפורט על טיול אווירה ופינוקים בעכו העתיקה   

תחנה 1 - חניון האבירים וחניון החפיר  

חניון האבירים - נמצא בתוך העיר העתיקה והוא בתשלום. יש סביבו מקומות חניה עירונים. אך האזור צפוף, לחונים בחניון האבירים - אנחנו בכניסה לעיר העתיקה, נפנה אל עבר החומה המזרחית הענקית  שאי אפשר לפספס אותה ונטפס אליה, עדיף להחנות בחניון החפיר  חניון חדש ומרווח לאורך החומה המזרחית. ממש מקום מדליק!  ולאחר שנחנה בחניון החפיר -  ניכנס בכיף דרך שער היבשה העתיק הנפלא של עכו, ישר נפנה ימינה ונטפס על החומה המזרחית האדירה לתצפית אל גגות וקו העיר של עכו העתיקה. 


תחנה 2 - החומה המזרחית של עכו העתיקה 

נתחיל את הטיול בכך שנעלה על החומה המזרחית  האדירה, ליהנות מתצפית נוף של העיר העתיקה, הכוללת מסגדים וצריחי כנסיות על רקע הים הכחול. על החומה הרחבה תפגשו תותחים עתיקים שהגנו על עכו בזמנים לא מודרנים... נטייל לאורך החומה, נהנה מעוצמתה ונרד חזרה לכיוון העיר העתיקה וסמטאותיה. 


תחנה 3 - השוק והבאזר התורכי של עכו  

לעכו יש שוק חדש בשם הבאזר התורכי הממוקם במבנה אבן עתיק משוחזר, בו תמצאו דליקטסים, חנויות קטנות ומפתיעות. הבאזר החדש ממוקם לצד השוק התורכי הססגוני היורד לאורך העיר העתיקה עד לנמל הדייגים. בשוק הוותיק של עכו תוכלו למצוא המון הפתעות: פיתות חמות, צעצועים, בשר, בגדים, מזכרות ועוד המון טעמים וריחות. האוכלוסיה הערבית אוהבת לקנות בשווקים העתיקים  ( גם ברובע המוסלמי בירושלים ) והיא מגיע אל העיר העתיקה לקניות כלליות,זה משאיר את האותנטיות של השוק ותחושה של עיר חיה ותוססת ולאו דווקא עיר לתיירים בלבד.

 

הבאזר התורכי החדש בכניסה לעיר - סמטה מלאה כל טוב

 

 השוק הצבעוני של עכו העתיקה

               חומוס מושלם במסעדות ברחבי העיר העתיקה

אוכל קדימה אוכל 

אני כבר רעבה, אתם יכולים לבחור מן הקל אל הכבד, פלאפל מעולה,חומוס משובח, מסעדות דגים עם המון סלטים ערביים קצוצים דק דק, על האש... או אולי תרצו לאכול במסעדות המצוינות שממוקמות מחוץ לעיר העתיקה על קו הים. אולי בא לכם רק מנה אחרונה, איזה בקלאווה או כנאפה מתוקה. את הכנאפה או את הקינוח אני ממליצה לקחת אתכם במורד השוק הישר אל נמל הדייגים הציורי, ךתפוס אבן על שובר הגלים וליהנות מהרגע. כאן בתמונה אנחנו חוגגים אצל חומוס סעיד המשובח הממוקם בלב השוק עם חברים מהולנד וחברתי סיגי.


תחנה 4 -  נמל הדייגים של עכו  

 כאן עם כנאפה מתוקה ביד אני ממליצה לתפוס איזה אבן על השובר גלים ופשוט להרגע מול הנוף של הים הכחול שעוטךף את עכו מכל הכיוונים, ליהנות מספינות הדייגים, מהרשתות הפרוסות על המזח, ממראה חומות הים המרהיב, מילדי המקום הקופצים לתוך המים מהחומות. פשוט לשבת על השובר גלים ולבהות בים או לשבת באחת המסעדות ולשתות קפה מול היכטות שעוגנות בנמל.


תחנה 5 - שיט קצר אך מדליק בסירת דיגים 

 לשמחתינו כמה סירות דייגים נצבעו בצבעים יפים והוסבו לסירות תיירות לכל דבר,והן עבור מחיר הוגן של 10 - 15 ש"ח לאדם יקחו אתכם לשיט מקפיץ על הגלים, עכו תיחשף בפניכם במלא הדרה,ממש וונציה של ישראל. מי שרגיש לתנודות הגלים(כמוני) שישב מאחורי הקפטן,החלק האחורי של הסירה הרבה יותר רגוע מהחלק הקדמי של הסירה,אם תבקשו יפבה יתן לכם הקפטן את ההגה לכמה רגעים...

המלצה למי שרגיש לים - אולי את הארוחה והקנאפה עדיף לדחות לאחר השיט...


בנמל הדייגים - חאן אל עומדן

 לצד נמל הדייגים תראו מבנה מרשים עם מגדל שעות בו ארבע סוגי ספרות. פעם כאן הייתה האכסניה הגדולה של עיר הנמל, בקומת הקרקע היו הסוחרים שהגיעו עם הספינות מאכסנים את הסחורות שלהם ולמעלה היו חדרי שינה, בימינו יש כוונה לשפץ את המבנה הנפלא הזה ולהפוך אותן למלון בוטיק...

לאחר שהתרשמתם צאו מהחאן ולכו בעקבות השילוט בסמטאות האבן אל הנמל הפיזאני - ממנו עולות מדרגות לטיול על חומת הים המדהימה.  


 תחנה 7 הנמל הפיזאני וטיול על חומת הים 

מפרץ קטן על  ובו מסעדה חמודה, נבחין במדרגות  מצד שמאל העולות אל עבר החומה האדירה הצומחת מהים. לפני שנמשיך זה מקום מצויין להזמין - נרגילה (למי שמעשן - אני כבר לא מעשנת זה בשביל התמונה..) וכוס קפה שחור או תה. נעלה במדרגות ונטייל לאורך הים על החומות לכיוון הכנסייה והמגדלאור הממוקם בקצה החומה.         

הנמל הפיזאני  והמדרגות בצד שמאל של התמונה מהן עולים אל החומת הים אל תפספסו אותן!


תחנה 7 חומת הים - טיול מעל הגלים 

חומת הים של עכו העתיקה, חומה הפונה אל הים היא ברובה החומה המקורית שבנה דאהר אל עומר ואשר חוזקה על ידי אל-ג'זאר לפני כ250 שנה. איזו בניה אדירה, פשוט תענוג לראות את החומות והמפגש האין סופי שלהם עם הים. ממולכם באופק מפרץ חיפה.


תחנה 8 אזור חניון המיגדלאור  

הים עוטף אותנו מכל פינה, אנחנו בצד המערבי של עכו העתיקה,מכאן מתחילה טיילת ארוכה של כמה ק"מ לאורך הים. טיילת נהדרת שמתחילה לאורך החומות, יוצאת מן העיר העתיקה וממשיכה צפונה לעיר עכו החדשה. באזור זה של העיר העתיקה מסעדת דגים מפורסמת (ויקרה) מסעדת אורי בורי, חמאם תורכי חדש, מסעדות  דגים נוספות ,גלידריות וזהו אזור שמאד מתפתח בימים אלו.


תחנה 9 חומת הים המערבית 

חומת הים העתיקה עליה אנחנו עומדים ממשיכה צפונה לאורך כמה ק"מ ומתחברת לטילת חדשה של עכו ובה מסעדות, גלידריות והמון פינוקים. על מנת להגיע אליה אתם מוזמנים או לצאת בהליכה נעימה לאורך הים של חצי שעה לאורך הים אל מחוץ לחומות או לחזור לרכב ולנסוע איתו דרך רחוב הרצל  בעיר עכו, לקטע של הטיילת החדשה.

תחנה 10 חניון המגדלאור

אנחנו באזור חניון המגדלאור מס 10 מלאים ומדושנים, מכאן עלמנת לחזור לרכב נעבור שוב דרך השוק והנמל או פשוט מכאן תרשו לעצמכם לחזור על עקבותיכם תוך כדאי שאתם טועים בסמטאות... עכו העתיקה די קטנה ומי שתישאלו יעזור לכם למצוא את הדרך לחניון בשמחה.

בחזרה אל מרכז העיר העתיקה ואל הרכב שלכם תוכלו לבקר ב

בית כנסת הרמח"ל  ממש ליד השוק -  לכו לפי השלטים תפגשו את השומר של בית הכנסת, איש נעים ונחמד שישמח לספר על חיי הרמח"ל, רק בשבילו שווה להגיע.

תיהנו לקנות מזכרות טעימות בשוק כגון :נרגילה,חומוס טרי, תבלינים, שמן זית, זיתים או בד מצלצל לריקודי בטן, דיסק עם מוזיקה ערבית, סיר חשמלי - פטנט ערבי, כוסות לקפה שחור, קפה שחור טחון במקום עם הל ועוד...

תחנה 11 תצפית אל חומות  הים של עכו מחוץ לעיר העתיקה 

חזרנו אל אזור חנית הרכב ,שניה לפני שנעזוב את העיר להמשך טיול בעוד מקומות נפלאים באזור, נלך לראות את עכו העתיקה מעוד זוית יפה , ממול לחניון החפיר מעבר לשער היבשה יש כניסה לתצפית חומת עכו. שווה קפיצה.


סיכום הטיול

זה מסלול הטיול הפינוקי של עכו - אני בטוחה שנהניתם מהכנסת האורחים, מהאוכל הטעים ומהים הנפלא, עכו זה מקום שחוזרים אליו באהבה. כמובן שלעכו הרבה מה להראות ולספר - אם חשקה נפשיכם בטיול עומק ועיניין אז עברו לטיול האוצרות ההיסטורים של עכו ותגלו היסטוריה  מפוארת של עיר נמל הקטנה שנכנסה לדפי ההיסטוריה של ארץ ישראל,

טיול האוצרות היסטורים בעכו העתיקה

מסעדות בעכו העתיקה

אטרקציות בעכו העתיקה

לינה ואירוח בעכו העתיקה

לטיולים באזור עכו העתיקה - גליל המערבי

למסעדות בגליל נמערבי

צימרים בגליל המערבי.