תודה והמון הערכה ל: 

לרוז חיים
SOUND SYSTEM
יוצר מוזיקת רגאיי  מגניבה 
 המלווה את הקליפים  
של הטיולים ב"כיף בישראל".

תודה לגבריאל מאיר הלוי
על השיר "הללו הוא"
בקליפ פתיחה של
אתר כיף בישראל

 

 הישוב ציפורי

 ישובים כמו ציפורי אני אוהבת במיוחד. הריח של האדמה עם התבלינים והפריחה ממלא אותי בשלווה.

להיות גלילי זה אופי. האנשים שגרים בציפורי, במיוחד המשפחה המקסימה שמפעילה את בית הבד היפהפה בשם "ריש לקיש" מזכירים לנו שיש סגנון חיים אחר, בתוך הטבע עם משק חי קטן והמון שמן זית בריא ומשובח. כמה דקות הליכה מבית הבד היפהפה, יש מקום עתיק ומכושף המשלב מסורות קדושות של ארץ ישראל.

בקיצור, בטיול תיהנו מ: ביקור במושב גלילי - ציפורי, ביקור בכנסיה עתיקה הממוקמת על פי המסורת על ביתם של סבא וסבתא של ישוע. הורי מריה, אמו של ישוע. ביקור בבית בד מלא קסם ויופי במושב ציפורי המייצר שמן זית אורגני מעצי הזית העתיקים באזור. תצפית לאזור לקבר משפחת יהודה הנשיא - אחר מגדולי חכמי היהודים. מיטב הגליל לפניכם.
כיף לילדים: בוודאי, הכנסייה מרתקת ונעימה, קימורי הקשתות והנוף הנשקף ממנה מכושפים. בבית הבד זולות לשבת, לשחק בחצר היפה והמטופחת.
סוג טיול: קצר ומיוחד.
משך הטיול: כשעה, כולל ביקור בחורבות הכנסייה ובבית הבד היפה
למי מתאים: לכולם. לכל מי חובב עתיקות ומקומות יפים. 
שעות ביקור\טיול: הכנסייה פתוחה לאורך כל היום עד השקיעה במקום נזירים נחמדים.
בית הבד ריש לקיש - פתוח בעונת המסיק אוקטובר – נובמבר ובשאר ובסופי שבוע.
אם אתם רוצים לבקר, לשתות קפה ולקנות שמן זית נהדר אנא צלצלו לאלה או מיכה : 04-6555245 052-8454662/3

לא מונגש.
היכן: מושב ציפורי בגליל התחתון.
כיצד מגיעים: מאד פשוט, על כביש הראשי מספר 79 חוצה גליל תחתון, פנו לישוב ציפורי בעקבות השלטים המסודרים. כססו ליישוב (אל תיפנו ימינה לכיוון העתיקות העיר ציפורי – שגם אותם מומלץ לבקר) סעו ישר עברו את השער החשמלי הצהוב לאחר כמה מאות מטרים תראו שלט קטן המפנה לעבר בית הבד ריש לקיש, אם תמשיכו ישר עוד כמה מאות מטרים תראו שלט המפנה ימינה לעבר הכנסייה בקצה הגבעה, עליו רשום " מעון אנה הקדושה". ממליצה להחנות את הרכב כאן, או אפילו ליד בית הבד ריש לקיש, ולעלות ברגל כמה דקות ספורות אל שער הכנסייה. ההליכה אל מקומות עתיקים היא חלק מהחוויה.
חינם \בתשלום: חינם לחלוטין

 קישור לאתר של בית הבד ריש לקיש – לחץ כאן

בית הבד ריש לקיש.

כיף בישראל

כיף בישראל

אתם מוזמנים לבקר בבית בד יהודי, אורגני, גלילי, המייצר שמן זית מעצי זית גליליים בני אלפי שנים. ממש קרוב לכניסה של הישוב ציפור תשמחו לגלות מקום מאיר פנים שכזה עם תוצרת משובחת. אם אתם חובבי שמן זית כמוני – כאן תגלו אוצר של שמן מלא בריאות וטעמים מעולים. 

מיכה ובני ביתו הקימו את בית הבד בתוך מבנה אקולוגי יפהפה, בתוך גינה ציורית בו ניתן גם להזמין ארוחות בוקר בתיאום מראש, להגיע לביקור עם הסבר על שיטות היצור המיוחדות וליהנות מפיסת גן עדן גלילית. לילדים יש מרחב להיות בו בגינה ואפילו כמה בימבות קטנות למשחק.
במקום חוץ משמן זית וקפה מצוינים גם מוצרי קוסמטיקה טבעית.
רחל אישתו של מיכה וביתו אלה מכינות לבנה נהדרת כמובן עם שמן זית ריחני.
בואו ליהנות מאירוח גלילי אמיתי. הכי קרוב לאדמה שיש – עונג.
השמן זית קצת יקר אך הכי משובח שניתן למצוא. 

כיף בישראל

מקור השם "ריש לקיש".

אנחנו נמצאים באזור בו לפני כ 2000 שנה היה ישובים וחיים יהודיים פוריים.
. רבים מספרי הקודש והלימוד היהודים נכתבו באזור זה. הנופים שאתם רואים היו להם כהשראה. כאן התהוותה הגות ויצירה יהודית ענפה המשמשת כמקור לחיינו היהודים עד היום
ריש לקיש הוא קיצור לרבי שמעון בן לקיש – אחד מחכמינו ששמם נכתב במשנה, שגר בציפורי באמצע המאה השלישית לספירה. האיש היה שודד דרכים ואולי אפילו לוחם גלאדיאטור במשחקי היוונים אך בשלב מסוים בחייו היה לו מזל והוא פגש את רבי יוחנן והוא החזיר אותו בתשובה . ריש לקיש להפך לאדם למדן ושקדן.

חכמה גלילית עתיקה

אחד מהמשפטים שאני אוהבת אצלו ביותר הוא : "לא נברא הירח אלא ללימוד", אני שאוהבת ללמוד ולחקור ולכתוב מתחברת למשפט זה מאד.
חוכמה נוספת של ריש לקיש – "שני תלמידי חכמים הנוחין זה לזה בהלכה, הקב"ה מקשיב לכן" המקדם יחס של כבוד ודו שיח בין בני באדם,
"כל אדם שכועס, אם חכם הוא - חכמתו מסתלקת ממנו, אם נביא הוא - נבואתו מסתלקת ממנו". על מנת לקדם שלוות נפש ורוח של בני האדם.

ציפורי כיף בישראל

עם אווירה של חוכמה ופיוס פנימי זו נמשיך בטיול שלנו.

טיול קצר בתוך ציפורי לכנסיית ומנזר אנה ויהויכין.

כיף בישראל

לאחר שנחתם ונהניתם בבית הבד, השאירו את המכוניות ברחבת החניה וצאו לטיול קצר ומכושף לעבר הרובע היהודי של העיר ציפורי העתיקה. אזור זה שעדין לא נחשף ונחקר על ידי ארכיאולוגים, עלו עם הכביש,
ולאחר כמה עשרות מטרים תראו שלט המכוון ימינה לעבר מנזר וכנסייה, עלו עם השביל, לצידכם חורשה, פעם היה כאן כפר ערבי שנעלם עם קום המדינה, מתחת לעצים ישנם שכבות עתיקות של ישובים, לאורך אלפי שנים, שימו לב לכמות שברי כלי החרס העתיקים הנמצאים על האדמה.

הכנסייה המסמנת את ביתם של סבא וסבתא של ישוע – נביא ומיסד הנצרות שהיו מציפורי.כנסייה עתיקה מימי הצלבנים הממוקמת על גבעה צופה אל עמק נפלא המקושט במאות עצי זית. אתם נמצאים המקום קדוש. אנא תתנהגו בהתאם. כנסו בצניעות, בשקט, ותתמזגו באווירה המיוחדת ותיהנו מחוויה נעימה וייחודית.

 ציפורי

כיף בישראל

ציפורי – בירת הגליל.

בגליל התחתון היה מרכז ההתיישבות היהודית לפני כ2000 שנה. שנתן את הטון לאורחות החיים היהודים בזמנים האלו.
כאן באזור זה חיו בצנעה משפחה יהודית ששמה עלה לגדולה בכל רחבי תבל. משפחת אנה ויוהויכין. הורי מריים הקדושה אמו של ישוע. נביא ומייסד הנצרות. לכבודם ולזכרם נבנתה הכנסייה המרשימה.

יש כאן נזירים המתפללים בקפלת תפילה קטנה  אתם מוזמנים להיכנס למתחם, ליהנות מהנוף, מהעתיקות בזמן הצלבנים בארץ – לפני כ900 שנה. אין צורך להיכנס למתחם התפילה הקטן מצד שמאל אך לרחבת העתיקות עם הקשתות בהחלט כן.

מתחם קברים עתיק המיוחס למשפחת רבי יהודה הנשיא.

 מתחת לכנסייה תראו מבנה עתיק, בו מערכת קברים עתיקה, על פי המסורת קבור בו נכדו של רבי יהודה הנשיא. על רבי יהודה הנשיא ותרומתו לעם היהודי קראו בכתבה על העיר ציפורי העתיקה, הממוקמת בקרבת המקום. הכניסה אליה בתשלום אך הביקור בה יבהיר לכם עד כמה משמעותי וחשוב התה העיר הזאת לפני אלפיים שנה. תראו איך הזמן משנה את החיים. לפני 2000 שנה ציפורי היתה עיר גדולה ומפוארת ונצרת היתה כפר קטן ולא משמעותי ובימינו ציפורי היא ישוב חקלאי קטן ונצרת היר העיר הגדולה והמשמעותית באזור.

מקווה שנהניתם , נתראה בטיול הבא – באהבה - ימית

אטרקציות נוספות בציפורי:

בישוב עוד כמה אטרקציות נחמדות כגון טיולי סוסים, ביקור בעתיקות המרהיבות של העיר ציפורי, קרוב יש את העיר נצרת, טיול סובב פסגת הר תבור, קרני חיטין ועוד בדקו את הטיולים והמקומות היפים של הגליל התחתון.

אווה ובתיה – המאפיה הקטנה בציפורי – 0523786869, פתוחה ביום שישי – וכל ערב חג : 8:00 – 14:00

אומנויות בציפורי -  מתנות יפות מהגליל:

  • אורניש סורגת: 0503199311
  • הסטודיו של זיוה – קרמיקה.
  • אחוזת ספא ציפורי – ספא ואירוח. לאתר :לחץ כאן.
  • הסטודיו של יעל – מפגשי פסיפס 052-3881781 בילוי יצירתי לזוגות ולמשפחות.
  • ציפורי ציפורי – חוות תוכים. לאתר : לחץ כאן.
  • על עלים – כל הרפואה והשפע הישר מן השדה. לאתר: לחץ כאן.
  •  
  • לא רחוק  מציפורי- מסעדת הרדוף – צמחוני – טבעוני – אורגני 04-9059229 ב-ד 16:00 – 09:00  ה 9:00 – 22:00 שבת 9:30 – 18:00 לאתר : לחץ כאן.