תודה והמון הערכה ל: 

לרוז חיים
SOUND SYSTEM
יוצר מוזיקת רגאיי  מגניבה 
 המלווה את הקליפים  
של הטיולים ב"כיף בישראל".

תודה לגבריאל מאיר הלוי
על השיר "הללו הוא"
בקליפ פתיחה של
אתר כיף בישראל

 

הר הילל -  לגעת בשמים

טיול קצר ומעגלי בלב  בהר הילל הנמצא בשמורת הרי מירון.
על מנת להגיע אליו יש לעלות בכביש מפותל אל הכפר הדרוזי בית גאן – הטיול שלנו יוצא משביל בפאתי הכפר.  
כבר בעליה  התלולה אל הכפר הדרוזי הממוקם על הר הילל,  בגובה של יותר מ1000 מ', תבינו שאתם נכנסים לחוויה של נוף מדהים של כל הרי הגליל העליון והתחתון. גלים גלים של פסגות הרים. יופי של טבע עצמתי, עוצר נשימה. אם תבואו באפריל תיהנו  מפריחת האדמונית -  פרח נדיר ומיוחד שרק פורח באזור זה בישראל אך הטיול מומלץ לאורך כל השנה.

ממולנו הר מרון האדיר!

עולים בכביש אל בית גאן  ממולנו הר מירון הנפלא והשמים נפתחים...

בקיצור, בטיול תיהנו מ: נופי הגליל העליון והתחתון, טיול מהנה לפסגת הר, עצי קטלב אדומים ואדמוניות בזמן הנכון בשנה.
כיף לילדים:בוודאי, כיף ליהנות בטבע, לטפס בשביל היפה לפסגת ההר, ליהנות מהנוף, לחפש את הכנרת לזהות את הר החרמון...
סוג טיול: טיול קל, רגלי, מעגלי. מתחילים עם הסימון הירוק עוברים לסימון שחור וחוזרים לרכב עם הסימון הכחול. 
משך הטיול: כשעתיים כולל פיקניק מול הנוף.
למי מתאים: לכולם, למשפחות, לזוגות לחברים וכו'
חינם \בתשלום: חינם לחלוטין.
שעות ביקור\טיול: עדיף בשעות היום.

היכן:נקודת המוצא לטיול בפסגת הר הילל נמצאת ליד הכפר הדרוזי בית גאן.  רשמו בwaze - אדמוניות, הר הילל והנווט יקח אתכם הישר לנקודת ההתחלה הממוקמת בצידי הכפר הדרוזי בית ג'אן.

שלט כניסה יפה לכפר הדרוזי בית גאן

שלט הכניסה היפה בכניסה לכפר הדרוזי בית ג'אן

הר הילל, מסלול קצר ומעגלי.

לאחר שהחנינו את הרכב בצד הכביש עפר . נלך על שביל עפר רחב ומסודר בעקבות הסימון  הירוק. טרסות יפות של תושבי כפר בית ג'אן ילוו אותנו בדרכינו. לאחר כ10 דקות יפתח הנוף וכטעימה ראשונה ממה שהולך לקרות בטיול שלפניכם , הכנרת תראה את עצמה בכל הדרה, כאשר שרשראות הרים מקיפים אותה מכל עבר.

כדאי להגיע ביום עם ראות טובה או לצאת מוקדם בבוקר

לא רק באפריל בכל יום בשנה מומלץ לטייל בפסגת הר הילל
נוף מושלם של הכנרת בתחילת הטיול

השביל לפסגה

לאחר 10 דקות הליכה נזהה בבירור את הכניסה לשביל הטיפוס למעלה הר הילל, המסומן בשחור. נפנה שמאלה ונתחיל לטפס על מדרגות אבן יפות. עליה קלה ומתונה. כל פעם שנסתובב אחורה, נתעלף מהנוף המדהים של  שרשראות הרים תכולות, מבט של ציפור על צפון ישראל. בנוסף יש מקומות נעימים לאורך השביל לעצירת פיקניק מול הנוף בחורש היפה.

טיול נפלא למשפחות לראות רחוק , לראות את כל מרחבי הגליל , הר הילל

יופי אין סופי.... גליל העליון שלנו.

נופי הטיול מהר הילל היום עם ראות טובה כוללים את הכנרת ואת הר החרמון

הר החרמון, בחורף פסגתו תהיה לבנה משלג

בסוף העליה נגיע לשביל עפר, עדיין הסימון השחור מלווה אותנו, נראה אנטנה גדולה. נפנה ימינה נלך כחמישים מטר והינה ממולנו במלא הדרו הר החרמון. מצד שמאל של השביל נראה בבירור  שלט עץ ברור עליו כתוב : לאדמוניות. ניכנס לשביל היורד את פסגת ההר.(עדין בסימון השחור).

שביל האדמוניות – הפריחה בסוף אפריל, בסביבות חג הפסח.

הר הילל מפורסם בפריחת פרח יחיד ומיוחד – פרח האדמונית, פרח נדיר ויפהפה שפורח רק כאן בגובה של הר הילל. בזמן הפריחה עולים לראותו טיילים רבים. האדמונית נקראת גם פרח כף הדוב – מכיוון שעליו מזכירים את כף ידו\רגלו של הדוב ואבקניה צהובים.

 עצי הקטלב במקום אדמוניות

לאורך שביל האדמוניות ישנה עוד אטרקציה נהדרת, עצי הקטלב - העץ האהוב עלי. עשרות עצי קטלב, אדומי הגזע נטועים אחד בסמוך לשני ויוצרים טיול ביער מקסים ביופיו. כך שגם אם אין אדמוניות,  תמיד תיהנו מעצי קטלב אדומי הגזע. הירידה קצרה , כ 300 מטר. בסופה נגיעה, לדרך\כביש עפר מסומנת בכחול.

חזרה לרכב עם הסימון הכחול

בסוף הירידה נגיע לדרך עפר, עבירה למכוניות, נפנה שמאלה. נלך  כחצי שעה הליכה נינוחה ונחבור לרכב שלנו. לאורך דרך העפר, המסומנת בכחול - נהנה מנוף של פסגות הרים ירוקות.

שיפולי הרים ירוקים מכל עבר

ההרים הירוקים ילוו אותנו חזרה  לרכב

הר הילל

הר הילל הוא חלק משמורת הרי מירון, נקרא על שם הלל הזקן שהיה מנהיג העם היהודי נשיא הסנהדרין, לפני כ 2000 שנה, הלל הזקו  קבור על פי המסורת בשולי ההר מרחק הליכה מקבר הרשב"י. ואתם מוזמנים לנסוע מכאן לתת כבוד להילל ולקבל סגולת לחיים ארוכים, אותה מיחסים להלל שמת בגיל מאה ועשרים.  

שמורת הר מרון 

אתם מטיילים בשמורת הטבע הגדולה בארץ, והיא משתרעת על חלק גדול מהגליל העליון, ויש בה טיולים יפים נוספים כשביל הפסגה – סובב הר מרון, טיול בנחל עמוד העליון, הר אדיר – תצפית נוף, פקיעין ועוד.. בשמורת הרי מירון נובעות מקורות  של שלושה נחלים גדולים, נחל כזיב, נחל דישון ונחל צלמון. וגם נחל עמוד זורם בה ביופי רב ויש בה עשרות מעינות הפזורים בעמקים בינות ההרים. בהרי מירון גרים בני אדם בעיקר למרגלות הר מירון, בית כנסת עתיק נמצא מעל מתחם קברו של הרשב"י, והוא מיוחס לישוב יהודי עתיק בשם מירון. בתוך השמורה ממוקמים כפרים דרוזים כמו בית ג'אן שלידו אנו מטילים היום, בסיסים צבאי ם ממוקמים בכמה פסגות של הרי מירון כגו הר מירון והר הילל.

נופש בבית ג'אן 

בבית ג'אן צימרים וחדרי אירוח רבים הממוקמים מול הנוף הנפלא של הרי הגליל העליון, האירוח הדרוזי מפנק ועשיר בטעמים ,המיקום מול ההרים יעניק לכם חוויה של רוגע ומרחב. בכפר מאפיות, מסעדות, מעבדת קוסמטיקה ועוד.

קמפינג באזור -  חניון לילה בחינם נמצא בשמורת הר מירון, לא רחוק מהטיול בהר הילל נמצא  מול בית ספר שדה מירון. בכביש הלוקח לפסגת הר מירון,  בו ניתן לישון באוהלים. שאר החניונים בשמורת הרי מירון הם חניוני יום בלבד. חניון לילה נוסף אך בתשלום נמצא בשמורת נחל עמוד העליון.